Hakkımda

FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi’ni birincilikle bitirdim. Lisans eğitimimi Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde bölüm ikincisi, fakülte dördüncüsü ve yüksek onur öğrencisi olarak tamamladım. Lisans eğitimim sırasında klinik ortamı tanımak amacıyla Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi 13. Ergen ve Genç Erişkin servisinde Prof.Dr.Kemal Sayar’ın ekibinde ve Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Tevfik Sağlam Kadın Psikoz Kliniği ve Psikoloji Kliniği’nde klinik gözlemde bulundum. Aynı süreçte Marmara Üniversitesi Hastanesi Pediatrik Onkoloji Servisi’ndeki çocuklarla gönüllü oyun gruplarına katılarak kanser hastası çocuklara ve ailelerine psikolojik destek verdim.

Lisans eğitimimden hemen sonra klinik alanda uzmanlaşmaya karar vererek İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’na burslu olarak başladım. Eğitimime paralel olarak Doç.Dr.Ayten Zara’nın yarı zamanlı akademik asistanlığı görevini yürüttüm. “Erken Dönem Çocukluk Deneyimlerinin Hangi Yönleri Romantik Kıskançlığı Öngörür? Ebeveyn Davranışı, Kardeş Kıskançlığı ve Yetişkin Bağlanma Stillerinin Yetişkin Romantik Kıskançlığına Etkileri Üzerine Bir Araştırma” isimli bitirme tezimle de Klinik Psikoloji uzmanlığımı aldım.

Yüksek Lisans eğitimim kapsamında Psi Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi’nde çocuk, ergen ve aileleriyle, İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Birimi’nde ise genç yetişkinlerle psikoterapi çalışmalarımı yürüttüm. Uzmanlık eğitimimin son yılından itibaren iki buçuk yıl boyunca Koç Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde görev aldım. Bu süreçte genç yetişkin ve yetişkin grupla klinik çalışmalarımı sürdürürken öğrenci yurtlarında asistanlık ve mentorluk yapan öğrencileri iletişim eğitimleri ile destekledim. Öğrenci kulüplerinin organize ettiği sosyal sorumluluk projelerine grup süpervizyonu verdim.

Engelli öğrencilerin hem psikolojik hem de sosyal açıdan okula uyum sağlamaları konusunda ilgili yönetici ve akademisyenlere psikoeğitsel destek verdim. Altı yıla yakın bir süre KadıköyŞifa Sağlık Grubu Ataşehir Hastanesi’nde uzman klinik psikolog olarak görev yaptım. Aralık 2016’dan itibaren ise kendi özel muayenehanemde klinik çalışmalarımı sürdürüyorum. Klinik alanda çocuk, ergen ve yetişkinlerle duygusal odaklı problemler üzerine çalışıyorum. Bebeklikten yetişkinliğe uzanan bir yelpazede gebelik ve doğum sonrası ebeveyn danışmanlığı, yenidoğan psikolojisi, normal gelişim danışmanlığı ile çocuklarla oyun terapisi, ergen ve yetişkin bireylerle de bireysel psikoterapi çalışmaları yapıyorum.